Regasifier, Giani: “Benim için ne Toskana'da ne de Liguria'da. Rixi'nin demagojik tutumu”

Undertaker

New member
“Bakan yardımcısı Edoardo Rixi'nin, yeniden gazlaştırma terminali konusunda şimdiye kadar dile getirmediğim bir kavramı bana atfetmesi kabul edilemez”.

Böylece Başkan Eugenio Giani, Altyapı Bakan Yardımcısına ulusal enerji güvenliği konusunda demagoji yapmamaya davet ederek yanıt verdi.

“Yeniden gazlaştırma terminalinin üç yıl sonra Piombino'dan ayrılacağını söyledim. Hükümetle yapılan anlaşma bunu öngörüyor. Ancak bu onun Liguria'ya gitmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Başkan, bunda otomatiklik olmadığını belirtiyor. Bunu hiçbir zaman söylemedim ve asla söylemeyeceğim. Üç yıl sonra Toskana'dan ayrılacak olan yeniden gazlaştırma terminali, ulusal hükümetin istediği yere gidecek. Gerçekten de, diye devam ediyor başkan, bir hükümet adamı olarak onu nereye bağlayacağını belirtmek ona kalmış”. “Bu nedenle, diye bitiriyor Giani, demagojik ve popülist ifadeler kullanmayın, hatta Hükümet bölgeye vaat edilen tazminat çalışmalarını hiçbir zaman takip etmedi. Şu anda Piombino'da bulunan yeniden gazlaştırma terminalinin, ne Toskana ne de Liguria olan İtalyan bölgesinin hangi bölgesinde yer alacağını Hükümet temsilcisi sıfatıyla kendisi belirtecek.”