Netflix’in yeni yerli dizisi ‘Uysallar’dan fragman

Morgoth

New member
Dijital yayın platformu Netflix’in yeni yerli üretimi “Uysallar”dan resmi fragman yayınlandı. Aile kara güldürüsü “Uysallar”, 30 Mart’ta izleyicilerle buluşacak.

Hakan Günday’ın senaryosunu kaleme aldığı dizinin direktör koltuğunda Onur Saylak yer alıyor. Başrollerini Öner Erkan, Songül Öden, Haluk Bilginer, Uğur Yücel’in paylaştığı dizinin oyuncu takımında ayrıyeten Umut Yeşildağ, Nilay Yeral, Bilyana Jovanovska, Serkan Altunorak, İbrahim Selim, Nezaket Erden üzere isimler yer alıyor.

Yapımcılığını Ay Üretim’in üstlendiği “Uysallar”, 8 kısımdan oluşacak.

Dizinin konusu şu biçimde:

Uysallar, 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış kıssasıdır. Uysal ailesi ülkü bir aile üzere gözükebilir, fakat her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır.

Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, art planda İstanbul’un tanımlanamayan kent görselliğinde seyirciye alternatif bir aile kıssası sunarken bununla birlikte “Ben en son ne vakit memnundum?” diye sordurtacaktır.