Neden hediyelik eşya dükkanına yalnızca geçerli bir biletle girebiliyorsunuz ve hayvanat bahçesindeki farklar neler?

Mezopotamya

New member
Gerçek ötesi çağda yalanlar bazen gerçeğe dönüşür. Böylece çocuğun, daha önce hayvanat bahçesi dükkanına gittiğimizde keşfettiğimiz ve “başka zaman” bahanesiyle bir kenara bırakılan flamingo peluş oyuncağı isteği, yaklaşan doğum günü için nihayet gerçek olacaktı. Ama hayvanat bahçesini hesaba katmamıştım.

Görünüşe göre orada yakın zamanda sadece yeni bir gergedan evi inşa edilmedi, aynı zamanda bir hizmet çölü de var. Bir şey satın almak için hayvanat bahçesini ziyaret etmeden ilgili hediyelik eşya dükkanını kendiliğinden ziyaret ederseniz edineceğiniz izlenim kesinlikle budur – çoğunuz bunu zaten tahmin etmişsinizdir. Örneğin bir flamingo sevimli oyuncağı.

Vaşak kadar tetikte olan dost canlısı bir adam, “Bu mümkün değil, müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekiyor” diyor. Aman Tanrım! İçeri girmenin o kadar kolay olmayacağını bilmeliydin. Mağazanın kapısında “Giriş yok” yazıyor, ancak insanları açık mimariyle kilitleme konusunda uzman olan bu kişi belki de o kadar da tanıdık değil. Kapıcı bana aksini söyledi. Yanlış anladığımı düşünerek, hızlı bir şekilde bir şey satın almamın kimsenin umursamadığını tekrarladığımda, “Hayır, müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz” diye tekrarlıyor. Gözlerimin üzerine yün çekmeye mi çalışıyor?

Çalışan tavsiyesi: Hayvanat bahçesine gidin – ancak orası 15 kilometre uzakta

Görünüşe göre hayır, bu yüzden çantamı yandaki binaya götürüyorum. Ancak bu da işe yaramaz: Bir çalışan bana tekrar, mağazaya yalnızca geçerli bir hayvanat bahçesi bileti ile girebileceğinizi açıkladı. Ne kadar aptal! Ancak çalışanın yaklaşık 15 kilometre ötede başka bir ipucu daha var: “Hayvanat bahçesinde şunları yapabilirsiniz…” Sanırım yanılıyorum!

Sorulduğunda hayvanat bahçesinin basın ofisi sizi hayvan parkına veya kurum içi çevrimiçi mağazaya da yönlendiriyor. Ancak paket servisini bekleyecek veya Friedrichsfelde'ye gidecek vaktiniz yoksa her iki seçenek de aptalca. Peki alışveriş deneyimi neden bu kadar bozuldu? Zooloji Bahçesi'nden Svenja Eisenbarth, “Mağazanın hayvanat bahçesine doğrudan erişimi olduğundan, hayvanat bahçesi bileti olmadan burayı ziyaret etmek mümkün değil” diye açıklıyor. Peki sorun burada mı yatıyor? Bu kural konusunda neden bu kadar inatçı olduklarını ve hiçbir istisnaya izin vermediklerini Allah bilir.

Eğer bir fil hafızam olsaydı, hayvanat bahçesine yapılan devlet yardımlarıyla ilgili son tartışmaları hatırlar ve hediyelik eşya satmaya neden gerek olmadığını merak ederdim. Bunun yerine, çıkıyorum. En yakın mağazanın oyuncak reyonuna biletsiz girip giremeyeceğinizi merak ediyorum.