Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen son dakika teklifi hâlâ var mı?

Mezopotamya

New member
Ev
Berlin
Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen son dakika teklifi hâlâ var mı?

Neyse ki yazarımız, son dakika fırsatlarını bilen bir menajerle arkadaş. İkisi de mükemmel bir son dakika yolculuğunun peşine düştüler.

Franka Klaproth

Alcudia plajı

Alcudia plajıfossifoto/imago

En iyi arkadaşım Klara’nın numarasını çevirdim. “Lütfen beni uzaklaştır!” ilk kelimelerimdi. Berlin’den çıkmak istedim, bitmeyen kıştan bir molaya ihtiyacım vardı. Nereye gideceğim, dedim Klara’ya, benim için pek önemli değil. “Önemli olan sıcak ve bir an önce olması” kız arkadaşıma verdiğim tek kriterdi. Yönetici olarak yaptığı iş nedeniyle, aynı zamanda mükemmel bir tatil planlayıcısıdır ve hemen rezervasyonu yapmayı kabul etti.

İkimiz de son dakikada yer ayırtmamıştık. Ucuz uçuşlar ve oteller için son dakika vaadi gerçekten büyük bir aldatmaca mıydı? Eset gibi güvenlik şirketleri, özellikle kısa vadeli rezervasyonlarda dolandırıcılığa düşme riskinin yüksek olduğu konusunda uyarıyor. Holiday-Check 24’e göre, son dakika pazarlıklarının altın çağı sona erdi. Tek umudumuz, nihayetinde vaat ettiği şeyi tutacak bir rüya teklifi bulma umuduydu.

Geziyi başlatmama rağmen, herhangi bir planlamadan çekildim ve rezervasyondan kısa bir süre öncesine kadar nereye gideceğimiz konusunda hala hiçbir fikrim yoktu. Klara ise üç hafta sonra bana son dakika turizmi lisans derecesini tamamlamış gibi geldi. Çünkü iyi bir teklif alabilmek için a) yolunuzu gerçekten bilmeniz ve b) seyahat portallarını sürekli taramanız gerekir.

Neden sadece Almanlar beyaz kuşkonmaz yiyor ve neden sadece Almanlar bundan hoşlanıyor?

Neden sadece Almanlar beyaz kuşkonmaz yiyor ve neden sadece Almanlar bundan hoşlanıyor?
  • hisseler
Klara bir keresinde beni heyecanla aradı: “Yarın dizüstü bilgisayarından arama yapmalıyım, algoritmam beni gördü ve daha pahalı teklifler için beni her zaman teşvik ediyor.” Seyahat portalları Klara’nın dizüstü bilgisayarındaki aramaları hatırladığı için tekliflerin daha pahalı hale geldiğini fark etmişti.

Araştırması sırasında, Klara’nın keşfettiği tüm adalar arasında paranın en iyi karşılığına Mallorca’nın sahip olduğu giderek daha fazla ortaya çıktı. İlk aramamdan dört hafta sonra vakit gelmişti: Klara vurmuştu. Sonunda tatil yerimiz olan yerin adı Alcúdia ve Palma’ya 54 kilometre. Doğu kıyısı, altı gece, dört yıldızlı otel, sahile 200 metre, yarım pansiyon, havaalanından transfer, uçuş dahil – ve tüm bunlar kişi başı 500 Euro’dan daha az, şaka değil.

Sigara İçilmez: Mallorca ve İbiza'daki bu plajlar yakında uçsuz bucaksız olacak

Sigara İçilmez: Mallorca ve İbiza’daki bu plajlar yakında uçsuz bucaksız olacak
  • hisseler
Yolculuğumuz toplam dokuz saat sürdü. Bu, elbette bizim için doğrudan bir bağlantı seçmiş olan Klara’nın sorumluluğu değildi. Bir yandan bir Fransız havaalanı grevi suçluydu, diğer yandan tüm uçak, personele hakaret eden tek bir sarhoş yolcuya teşekkür edebildi. Pilot aniden geri döndüğünde ve onu ve valizini fırlattığında uçak çoktan piste çıkmıştı.

Ne kadar geç olursa, güvensizlik o kadar fazla filizlendi. Gece yarısına kadar inmedik; Çantalarımızı aldığımızda saat 12.30’du. Ama havaalanından çıktığımızda, park yerinde tek başına duran küçük bir otobüs vardı. Otobüs şoförü bize İspanyolca olarak Alcúdia’ya gitmek isteyen iki kişinin biz olup olmadığımızı sordu. “Bak, dolandırıcılık yok,” dedi Klara, otobüse bindiğimizde sırıtarak.

Sonuç olarak, tüm tatil teklifin vaat ettiklerini tuttu. Ne otel ne de ada hayal kırıklığına uğratmadı. Mallorca, Mallorca’nın yılın bu zamanında mükemmel trekking deneyimi sunduğu binlerce bisikletçi dışında, sezon dışında her şeyin size ait olduğunu hissediyor. Ama onlar sokaklardaydılar ve Klara’yla benim gibi kumsalda ya da havuzda değillerdi. Bu son dakika benim olayım oluyor.