Kocamı BER'den almak istediğimde ne oldu?

Mezopotamya

New member
Kocamı BER'den almak istiyorum. New York'tan dönüyor. Her şeyi dikkatlice planladım çünkü hafta sonu hemen köşede. Alışveriş tamamlandı, mayolar bagajda. Havaalanından doğrudan tesise gideceğiz. Ve eğer kocam çok yorgun değilse, Brandenburg'daki küçük tenis kulübümüzde birkaç top vuracağız.

Kocam ve planlama kelimesi terimler açısından bir çelişkidir. BER'in de en iyi itibarı yoktur. Ama hiçbir şey gerçekten ters gidemez. Uçak zamanında kalktı ve zamanında geldi. Aslında biraz fazla dakikti. Telefonum çaldığında hala A113'te, Stubenrauchstrasse yakınlarındaydım. Kocam inmişti. “Bir dakikaya orada olacağım,” diyorum ve hızlı şeride geçiyorum.

BER'e inişten sonra: Kokpitten bir duyuru

Bunu yıllardır yapmadım, birini arabayla havaalanından almak. BER, Tegel'den daha uzak, park ücreti saat başı on avro ve rota boyunca sık sık trafik sıkışıklığı oluyor. BER'e taksiyle son gidişimde, klima çıkartmaları tam güçteydi. Şoförün frene basacağından ve Marakeş'e gitmek yerine Berlin-Adlershof'ta kalmak zorunda kalacağımdan emindim.

Bu biraz bir geleneğin sonu gibi hissettiriyor. Bırakmalar ve almalar, güvenlik alanına açılan kapı açıldığında çarpan kalpler. Sevdiklerinin kollarına balonlar ve çiçeklerle düşen aileler. Havaalanındaki en iyi anlarımdan biri, JFK'de tekerlekli sandalyede 90 yaşındaki büyükbabamla tanıştığım zamandı. Felç geçirmişti ve artık yürüyemiyordu, ancak New York'u bir kez daha görmek istiyordu. Ayrıca unutulmaz olan, Queens'te annemi beklediğim gündü, ancak Newark'a inmişti. New Jersey'e! Ya da kızımın ilk kez tek başına uçtuğu gün – boynunda bir isim etiketiyle.

BER'e doğru yola çıkmadan hemen önce, kocam tekrar aradı. “Acele etmeyin,” dedi, “hala uçaktayız. Kapılar açılmıyor. Alman yer personeli yağmurda çalışmıyor.” – “Ne?” diye sordum. – “Kaptan bunu söyledi,” dedi, “kendisi bile buna inanamıyor.” – “Berlin'e hoş geldiniz,” dedim. Ve yola devam ettik.

BER'in diğer tarafında bir Ikea mağazasının bulunduğu Waltersdorf var. Hala bir perde çubuğu için bir braket almam gerektiğini hatırladım. Hoş olmayanı faydalı olanla birleştirmek. Yer ekibine teşekkürler.

Waltersdorf – mahsur kalanların havaalanından alınacağı bir cennet

Kapıları açmayı başardıktan sonra, görünüşe göre tekrar çalışmayı bıraktılar. Kocam şimdi bagaj bandının önünde duruyor. Ancak valizi gelmedi. Bir gösterge panosu 15 ila 20 dakikalık bir gecikme olduğunu duyuruyor. Zaten 30 dakikadır bekliyor. Bana bagaj için gecikme göstergesi olan bildiği tek havaalanının BER olduğunu söylüyor.

Ikea'nın koridorlarında geziniyorum. Sonra benzin istasyonuna gidiyorum, arabayı süpürüyorum, ön cam yıkama sıvısını dolduruyorum ve Aldi'de neler olduğuna bakıyorum. Waltersdorf benim gibi havaalanında mahsur kalanlar için bir cennet. Bir Möbel-Höffner, Teppich-Kibek, Media Markt ve hatta bir şömine stüdyosu var.

Telefonum Aldi şekerleme rafının önünde çalıyor. Yağmur durdu. BER'de iş geri döndü. Hafta sonu başlayabilir.