Hande Sarıoğlu’ndan Fatih Altaylı’ya: Siz değil miydiniz göbek attım diye savunma isteyen

Morgoth

New member
Toplumsal medya hesabından paylaştığı dans görüntüsünün akabinde idaresinin isteğiyle Habertürk TV’den ayrılmak zorunda kalan spiker Hande Sarıoğlu, Seda Sayan’ın sabah programında ‘göbek attığı’ için hakkında soruşturma başlatılan hekim Banu Küçükpolat’a dayanak veren Fatih Altaylı hakkında eleştirel paylaşımlar yaptı.

Altaylı’nın “Doktorların dans etme, göbek atma, eğlenme, gülme hakkı yok muydu! Hangi meslek kümelerinin göbek atabileceğine, gerdan kıvırabileceğine ait bir yönetmelik mi vardı! Evet sıra dışı bir durumdu tahminen lakin ortada bir cürüm, bir ayıp yoktu. Göbek atan Banu Küçükpolat hekim değil de öteki bir meslekten olsa, ne bileyim örneğin konut bayanı olsa garibimize gidecek miydi! Hayır. Pekala konut bayanları göbek atabilir tabip bayanlar atamaz mıydı!” tabirlerinin yer aldığı yazısını “Bilin bakalım bu köşe kimin” diyerek Instagram hesabından paylaşan Hande Sarıoğlu, “Benim yüzüme karşı ‘Öyle g.tünü sallarsan bu biçimde kovulursun’ derken zevkten dört köşeydi” dedi.

‘SİZ DEĞİL MİYDİNİZ KONUTUMDA GÖBEK ATTIM DİYE SAVUNMA İSTEYEN’

Sarıoğlu, Altaylı’nın yazısının devamını ise “Yok yaa bak sen” notunu düşerek paylaştı. Hande Sarıoğlu, bir daha sonraki paylaşımında ise Fatih Altaylı’nın ‘Bir insanın mesleğini, işini, bakılırsavini önemli yapıp yapmadığına değil, vazife tarifine nazaran hayatın öbür alanlarındaki ciddiyetine göre değerlendiriyorduk’ biçimindeki kelamlarına karşılık “E siz değil miydiniz konutumda arkadaşlarımla göbek attım diye savunmamı isteyen” sözlerini kullandı.

Sarıoğlu, Altaylı’nın yazısından “Siz dans etmediniz mi, hiç göbek atmadınız mı? Atmadıysanız atın. Rahatlarsınız!” kısmını işaretledikten daha sonra ise “Benimle dans eder misin Fatih Altaylı?” diye yazarak kelam konusu görüntüsünü da bir daha paylaştı.

Ne olmuştu?

Toplumsal medya hesabından dans ettiği görüntüyü yayınladıktan daha sonra spikerlik yaptığı Habertürk’ten ayrılmak zorunda kalan Hande Sarıoğlu, Fatih Altaylı için “Veda etmek için yanına gittim bana ‘öyle poponu sallarsan bu biçimde kovulursun’ dedi” tezinde bulunmuştu.