Halil Dervişoğlu: Ekip olarak yeterli konsantre olduk

PeLe

New member
Halil Dervişoğlu: Ekip olarak yeterli konsantre olduk Galatasaraylı futbolcu Halil Dervişoğlu, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi’nde yarın İtalyan temsilcisi Lazio ile yapacakları maça yeterli hazırlandıklarını ve galibiyet için oynayacaklarını söylemiş oldu.

Genç futbolcu, sarı-kırmızılı grubun yarın Türk Telekom Stadı’nda Lazio ile yapacağı maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı futbolcu, “Yarınki maç için heyecanlıyım. Birinci kez Galatasaray taraftarının önünde olacağım. Kadro olarak âlâ konsantre olduk, düzgün hazırlandık. İnşallah taraftarımızın önünde hoş bir performans sergileyerek galip geleceğiz. Güç bir rakip lakin Galatasaray olarak neler yapabileceğimizi biliyoruz. Maça öz inançlı bir biçimde çıkacağız.” dedi.

Geçen dönemin ikinci yarısında kiralık olarak takıma katılan Halil Dervişoğlu, transferiyle ilgili sorular üzerine, “Geçen sene kiralık olarak geldiğimde hoş bir dönem geçirdim. Grubu ve Galatasaray Kulübünü epey sevdim. Bu dönem gelmek istediğim yer Galatasaray’dı. Bunu da tabir ettim. Burada olduğum için memnunum. İnşallah hoş bir müddetç olur.” diye konuştu.

Halil, Türk spor kamuoyunun kendisini Galatasaray’dan evvel Ümit Ulusal Kadro’dan bildiğini aktararak, “Galatasaray’da baht bulduğum için kendimi gösterebildim. daha sonrasında A Ulusal Kadro’ya gitmek nasip oldu. Ulusal kadro olarak pek değil lakin ferdî olarak uygun bir müddetç geçirdiğimi düşünüyorum. bu biçimde şeyler oyuncuya öz inanç getiriyor. İnşallah bu biçimde devam edip âlâ bir performans sergilerim.” tabirlerini kullandı.

“Kim ekibe daha faydalı olursa o oynamalı”

Sarı-kırmızılı futbolcu, hangi futbolcu daha faydalıysa onun misyon yapması gerektiğini lisana getirdi.

Mbaye Diagne ve Mustafa Muhammed ile ortalarındaki grup içi rekabetin sorulması üzerine 21 yaşındaki golcü futbolcu, “Her oyuncu kendisine güvenir. Ben de güveniyorum. Kim gruba daha faydalıysa, gruba daha fazlaca yardım ediyorsa, o oynamalı. İnşallah müddet bulan herkes güzel performans stantlar ve maçların kazanılmasına katkıda bulunur.” formunda görüş belirtti.

Genç oyunculardan konseyi bir kadro olduklarını da vurgulayan Halil Dervişoğlu, “Bence bu âlâ bir şey. Birçok oyuncu hayli istekli. bu biçimde bir kümede birleşim âlâ sağlandığında hoş şeyler başarılabilir. Artık birbirimize bağlanıp güzel performans gösterebilmek için çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.