Goebbels’in Sportpalast konuşmasından 80 yıl sonra, Die Zeit “tam zafer” için çabalıyor

Mezopotamya

New member
Ev
Ukrayna
Goebbels’in Sportpalast konuşmasından 80 yıl sonra, Die Zeit “tam zafer” için çabalıyor

Söz silahtır, bunu köşe yazarımız bilir. Ve bu nedenle, Wagenknecht-Schwarzer demosu hakkındaki haberlere şaşkın görünüyor.

Andre Mielke

03/08/2023 | 08.03.2023 – 13:51 tarihinde güncellendi

Schwarzer ve Wagenknecht tarafından Berlin'de düzenlenen barış gösterisi

Schwarzer ve Wagenknecht tarafından Berlin’de düzenlenen barış gösterisiMarkus Waechter/Berliner Zeitung

“Imagine” Berlin Radyosunda ve ben şuna benzer bir şeyler düşünmeye çalışıyorum: Kahrolası Peacenik züppeleri. John Lennon da böyle bir çuvaldı. FBI’ın onun peşinde olmasına şaşmamalı. Ne yazık ki, kıçını asla alamadılar.

Jargonu bağışlayın. Sadece tartışmanın sesine kulak veriyorum. Bir dönüm noktasında güçlü kelime akışını yavaşlatan herkes kaybeder. Der Spiegel geçtiğimiz günlerde “barış savunucularına” karşı bir manşet yayınladı ve Die Welt büyük harflerle “lümpen pasifistlere” karşı çıktı. Kaliteli medya göz hizasındaydı. Ardından Die Welt, eski tekstillere yapılan referansı sildi.

Büyük hakaretler

Sonunda ikisinin de Die Zeit’a karşı hiç şansı yoktu. Eğitimli orta sınıfın sesi, Ukrayna’ya yönelik bir dayanışma bildirisinin yerine “Tam bir zafer diliyorum” ifadesini yazmayı başardı. Goebbels’in Sportpalast konuşmasından 80 yıl sonra. Topa vururken önemli olan sadece kuvvet değildir. Her şey zamanlamaya bağlıdır.

Bir medya insanı olarak, sözlü olarak kaçamazsınız. Söz silahtır, Wagenknecht ve Schwarzer’e karşı iyi adamlarla birlikte savaşırsınız. Çünkü “Ukrayna mezarlarındaki bok” veya “Putin pislikleri”. İlki, en son aşı şüphecilerini insanların vücudundan kolayca çıkarılabilen apandisitlerle ilişkilendiren bir halk mizahı stilisti olan Sarah Bosetti tarafından araştırıldı.

Avusturyalı blog yazarı Christian Kreil gerisini tweetledi. Ayrımcılığa duyarlı bir gazete olan Wiener Standard için yazıyor. Bu kelime metinlerimde geçmediği için V ile yazıp yazılmadığını kontrol etmem gerekti. Hayır, Tanrı imla açısından doğrudur. Ayrıca, düşman erkeklere “Putin’in piç kurusu” diyecek kadar da cinsiyet konusunda adil.

Metaforlar kaderlerine uymuyor

“Tarayıcı balesi” de kendisini ilerici olarak görüyor. ZDF çevrimiçi hiciv programı, Wagenknecht’in konuşmalarından kırpıntıları bir araya getirdi: “Alice Schwarzer ve ben, Putin ile müzakere teklifinde bulunmak için şimdi kasık kıllarımızı da tıraş etmeye başlıyoruz.” tartışma bölümünü desteklemiş olmak.

Şovmen Bastian Bielendorfer, Bayan Wagenknecht’in “zihinsel ve kişisel olarak tamamen ahlaksız bir hücre yığınının boş kabuğu” olduğunu ekledi. Ancak, bir hücre kümesinin kabuğu hiç de boş değildir. Hücre kümesi orada. Yaralanma ararken sık karşılaşılan bir sorun: metaforlar kaderlerine uymuyor. Bu, daha önce Julius Streicher’a danışmış olsanız bile olur.

Eski FAZ editörü Hugo Müller-Vogg, eski usul kalitede işler sunuyor. “Güç takıntısı, zeka ve vicdansızlıkla birleştiğinde” Wagenknecht’i “Almanya’daki en tehlikeli kadın” yapıyor. RAF çalışanı Brigitte Mohnhaupt bir zamanlar bu fahri unvanı takmıştı.

Bild köşe yazarı Franz-Josef Wagner, Wagenknecht’i “kibirli, akademik olarak yapay, kalpsiz” olarak nitelendiriyor: “Benim için ağlamayan, umutsuzluğa kapılmayan bir kadın şefkatli bir insan değildir. Bayan Wagenknecht. Ağlayın.” -Gözyaşı akmaya başlamadan önce, nispeten yavan bir alçaklıkla ben de kendimi savaşa atıyorum: Beatles için Yoko Ono neyse, solda da Sahra Wagenknecht o.Ama kesinlikle daha iyi şarkı söylüyor.

Geri bildiriminiz var mı? Bize yazın! briefe@Haberler