George R.R. Martin: Yeni Game of Thrones dizisinde 17 ejderha olacak

Morgoth

New member
Game of Thrones kozmosunun yaratıcısı muharrir George R.R. Martin, katıldığı The Stuff Dreams Are Made Of isimli podcastte Game of Thrones devam serisi “House of the Dragon”da 17 ejderha yer alacağını duyurdu. Müellif, yaklaşan dizi hakkında bilhassa heyecanlandığı bir şey olup olmadığı sorulduğunda, bu kıssanın her vakit onun favorisi olduğunu ve hayata geçirilmesini dört gözle beklediğini söylemiş oldu.

Screen Rant’ın haberine nazaran, Martin, “Her vakit bunun kusursuz bir kıssa olduğunu düşündüm. Sevdiğim bir öykü, bu yüzden ekranda olmasını görmek için sabırsızlanıyorum. Ve doğal ki ejderhaları dört gözle bekliyorum! Açıkçası, ejderhaları seviyorum. Game of Thrones’da 3 tane vardı fakat artık 17 tane var. Ve umuyorum ki her birinin kendi kişiliği olacak. Onları gördüğünüzde anında tanıyacaksınız zira ejderhaların kitaplarda kişilikleri var. Bunun gerçekleştiğini görmek olağanüstü olacak. Ve ejderha şoförleri… Bu fazlaca havalı” tabirlerini kullandı.

GAME OF THRONES’UN 200 YIL ÖNCESİNDE GEÇECEK

“House of the Dragon”, özgün serideki hadiselerden yaklaşık 200 yıl evvel geçecek ve House Targaryen’in iktidardan düşüşünün başlangıcını anlatacak. Game of Thrones dünyasında geçecek dizinin 2022’de yayınlanması planlanıyor.

George R.R. Martin’in roman dizisi ‘Buz ve Ateşin Müziği’ne dayanan HBO’nun tanınan televizyon programı Game of Thrones, 2011-2019 yılları içinde sekiz dönem boyunca yayınlandı. Yayındayken izlenme rekorları kıran dizi, tüm vakit içinderın en düzgün gösterileri içinde sayıldı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)