Bir yüzme kursunda insanlar ve Marzahn hakkında öğrendiklerim

Mezopotamya

New member
Ev
Berlin
Helene-Weigel-Platz: Yüzme kursu sırasında insanlar ve Marzahn hakkında öğrendiklerim

Yüzme kursu aslında emeklemeyi öğrenmekle ilgiliydi. Ancak köşe yazarımız yeni olan çok daha fazlasını öğrendi.

05/17/2023 | 05/18/2023 – 19:52 tarihinde güncellendi

Yüzme havuzu Helene-Weigel-Platz “Helmut Behrendt” Berlin banyoları

Su bütünleştirici bir unsurdur. Sadece her şeyi yutar. Fizik kaldırma kuvvetinden bahseder. Ancak havuz kenarından uzakta bilimsel yasa geçerli değildir. Bu onu tehlikeli yapar. Brüksel’de uzun yıllar boyunca sadece bir kez yüzme havuzuna gittim. Duşta mayomu çıkarmak istedim. Buna gelmedi.

Babalar çocukları kendilerine çekti. Kaçtım ve soyunma odasında saçımdaki köpüğü ovaladım. Eve giderken, Belçika rezervinin nedenlerini aramak için uzun zaman harcadım. Dutroux muydu? Ya da Katolik inancı? Şüpheye düştüğünüzde, her ikisi de.

Kapalı havuzda boğaz ağrısı

Aslında kapalı havuz insanı değilim. Çok fazla kötü deneyim. Okulda bile yüzdükten sonra boğazım hep ağrırdı. Bir teknoloji kursu şimdi bunu değiştirmelidir. çok şey öğrendim İlk önce Kraul hakkında. Bacak tekme (“dizlerden değil”), kol hareketi (“burnu geçerek bronzlaşma çizgisine kadar”) ve nefes alma (“gövde ve omuzları değil, sadece başınızı çevirin”). Böyle çalıştı.

Havuzun etrafında keşfedilecek daha çok şey vardı. Örneğin Marzahn. Şehrin belki de en ihmal edilen bölgesi. Helene-Weigel-Platz’daki büyük mağazada, boşaltma makinesi, Christopher Trimmel’in sunum kanatlarının başka türlü yalnızca Union’da bulunabilmesi kadar güvenilir bir şekilde çalıştı. Yunanlılar her yemekten önce, hatta başlangıçtan önce uzo içerler. Ve yüzme havuzu? Şehirdeki en iyilerden biri. Hatta bazıları San Marzino hakkında övgüler yağdırıyor.

Amaç: bronz yüzme rozeti

Berlin su gibidir. Sadece altına girme. Bir noktada şehir herkesi kabul edecek. Bazen sadece yıllar sonra. Yüzme dersleri aslında havuzda hızlandırılmış bir entegrasyon kursuydu. Güneyli bir kadın, torunlarını havuza götürebilmek için tekniğini geliştirmek istedi. Biri, yelken açarken bir şeyler ters giderse karaya daha hızlı çıkabilmek için sürünme alıştırması yaptı. N. daha hırslıydı. Zaten tanıtım turunda. Bronz madalya ile yüzmeye gitti. Kurs güldü. Ama sadece kısaca. N. bunu şaka olarak anlamadı. “Almanya’dayız. Herkesin hedefleri vardır.” Anladım.

N. Hindistan’dan geldi. O takıntılıydı. Ve herkes için hedefi belirleyin: bronz. Sadece testin yapıldığı gün yeni bir yönerge geldi. N. gümüşe gitti. Oğlu daha yeni bronz yapmıştı. N. iç otoriteden korkuyordu. Genel olarak, Rewe’deki diğer sadakat kalpleri gibi rozetleri topladı. Koç sertifikaları doldurduğunda, N. gelişigüzel bir şekilde sertifikalarından bahsetti. O konuştukça ben daha çok anladım. Sadece Hindistan ve onun ekonomik patlamasıyla ilgili değil. Ayrıca entegrasyon kursları hakkında. N. av ruhsatı bile almıştı. Utanarak geride kaldım. Sertifikalı. Ve yüzücü gözlüğü. Ve bol mayolar. N. şimdi DLRG’ye gitmek istedi. Ve ben? Av ruhsatından vazgeç. Aşağıya dalın ve bir dönüş yapın. Sonuçta, buradaki herkesin hedefleri var.