Berlin’de Soma Pysall: “Düğün’ü seviyorum”

Mezopotamya

New member
Ev
Berlin
Berlin’de Soma Pysall: “Düğün’ü seviyorum”

Berlin hakkında on bir soru, bu kez şehrin alışveriş noktalarından kaçınmayı tercih eden aktris Soma Pysall ile.

Anne Vorvorringer

Kasabanın dizisinin geçtiği yerde yaşıyor: Soma Pysall.

Kasabanın dizisinin geçtiği yerde yaşıyor: Soma Pysall.Warner Bros./Christoph Assmann

Berlin’in yaklaşık 3,7 milyon nüfusu var ve herkesin şehre dair kendi görüşü var. Berlin’i özel kılan nedir, insanlar neden burada yaşıyor ve bunu yapmayı seviyorlar mı? “Berlin Anketi” bölümümüzde, başkentin tanınmış sakinlerine en sevdikleri ve uzak durmayı tercih ettikleri yerleri soruyoruz. Nerede yemek yemeyi, alışveriş yapmayı veya yürüyüşe çıkmayı sevdiklerini ortaya koyuyorlar. Ama aynı zamanda Berlin’de onu rahatsız eden şey ve burada kesinlikle yapmamanız gereken şey.

Oyuncu Soma Pysall bu kez sorularımızı yanıtladı. Şu anda Hindistan’da bir sırt çantasıyla seyahat ediyor, ancak geri dönmeden önce, 27 yaşındaki bize memleketi hakkında 6000 kilometre öteden bile bırakmadığı birkaç fikir verdi. Pysall, 17 Nisan’da Para: We Are King 2. Sezon’da Hajra olarak geri dönüyor. Bu rol için 2021’de En İyi Genç Kadın Oyuncu dalında Yeni Yüzler Ödülü’nü aldı. Dizi Wedding’de geçiyor – Soma Pysall buraları bilir. Ne de olsa, şehrin gelip gelmemesinin artık sorun olmadığı bir bölümünde yaşıyor. Soma Pysall için kesin olan bir şey var: Düğün, mutlu olmanız için ihtiyacınız olan her şeye sahip.

1. Bayan Pysall, ne zamandır şehirdesiniz?

Durmadan! Berlin’de büyüdüm.

2. Berlin’de en sevdiğiniz yer neresi?

Mama Berlin ile ilgili güzel olan şey, her durum için sunabileceği bir yönü olmasıdır. Bununla birlikte, aslında tam tersi şekilde çalışır: insanların ruh hali ortamı ayarlar ve mekan uyum sağlar. Hiçliğin ortasında bir kaldırımda, S-Bahn’da veya gece geç saatlere kadar bir dükkanın önünde inanılmaz derecede güzel akşamlar yaşadım. Doğru insanlarla, her yer güzel!

3. Rahatlamak istediğinizde nereye gidersiniz?

Krumme Lanke’ye. Kırsal kesimde ve suya yakın olmayı seviyorum.

4. Şehrin hangi köşelerinden kaçınırsınız?

Aslında, alışveriş çılgınlığı içindeki insanların büyük çantalar ve paket kahvelerle dolu olduğu tüm büyük alışveriş noktaları. Potsdamer Platz, Mall of Berlin, Kudamm, Alexanderplatz vb.

5. Nihai içeriden gastro ipucunuz?

Görlitzer Parkı’ndaki Cafe Mugrabi. Öğle yemeğinde bir tabak kremalı humus yemek için uzun bir yoldan sapmaktan mutluyum. İyi yemek için hiçbir yolculuk benim için çok uzak değil. Berlin’de bisiklet sürmeye alıştığınızda, yarım saatten üç çeyrek saate kadar uçup gidecek ve hatta sizi iyi bir ruh haline sokacaktır. Görülecek ve koklanacak çok şey var – sinemadan daha iyi!

bilgi kutusu resmi

Frank Molter/dpa

Kişiye

Soma Pysall ilk başrolünü 2012 yılında uluslararası gençlik dizisi In Your Dreams’de aldı. Berlinli, Freie Universität’ta sinema ve tiyatro eğitimi aldı ve ayrıca prodüksiyon yönetimi, set tasarımı ve yönetmen yardımcısı gibi yapım işlerinde kamera arkasında deneyim kazandı. 2020 yılında ise “Tatort” adlı TV filmi “Borowski ve Beyaz Martının Laneti” dizisindeki rolüyle özellikle dikkatleri üzerine çekti.

2021’de ilk sezon “Para – Wir sind King” için Yeni Yüzler Ödülü’nü, ertesi yıl En İyi Kadın Oyuncu dalında Bavyera Televizyon Ödülü’nü aldı. 27 yaşındaki oyuncu, 17 Nisan’dan itibaren ödemeli TV kanalı Warner TV Dizisi’nde yayınlanan “Para” dizisinin ikinci sezonunda izlenebilir. Altı bölümde, dört arkadaş daha iyi bir yaşam hayallerine biraz daha yaklaşmaya çalışır ve kısa sürede küçük gibi görünen bir fikirle Düğün’de bir sansasyon yaratır.

6. Alışveriş için en önemli içeriden ipucunuz?

Sadece kesinlikle zorunda olduğumda alışverişe giderim. İçeriden bir ipucum: arkadaşlarınızla değiş tokuş yapmak veya sadece dolabınızın derinliklerini kazmak. Eski, unutulan giysiler bir süre sonra yepyeni bir his uyandırabilir! Genellikle gereğinden fazla eşyamız olur. Orada olanlarla yaratıcı olabilir ve yeni kombinasyonlar deneyebilirsiniz.

7. Berlin’in en iyi yanı…

Şahsen Düğünü seviyorum. Her şeyden biraz var: tutkuyla işletilen kafeler, dünyanın her yerinden yemekler, gencinden yaşlısına rahat insanlar, Plötzensee, Eschenbräu mahalle bira fabrikası, küçük bağımsız dükkanlar. Her şeyden önce, en iyi arkadaşlarımdan bazıları burada, Kiez’de yaşıyor. Gerçekten onu takdir ederim. Büyük Berlin’de başka semtlerden insanları aylarca görmemek çok kolay. Burada, mahallede farklı. Kuzey yakasında iş sonrası bir şeyler içmek ya da benim balkonumda çay içmek için düzenli olarak görüşüyoruz.

8. Şehirde beni en çok rahatsız eden şey:

Birbirimizle ve şehrin kendisiyle olan dikkatli etkileşimde hala iyileştirme potansiyeli var. Bence hızlı tempolu şehirlerdeki zorluk, çevrenizle ilgili farkındalığınızı kaybetmek değil. Yalnızca kendi sorunlarınız varsa, büyük resme bakış açınızı kaybedersiniz.

9. Berlin’in yaşanabilir kalması için neyin acilen değiştirilmesi gerekiyor?

Sanatçılar ve kültür çalışanları, sosyal kurumlar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar desteklenmeli ve tanıtılmalıdır. Berlin, şehrin sadece kar odaklı değil, aynı zamanda sanatsal, kültürel ve sosyal olarak insan ve doğanın yaşam gerçeğiyle ilgilenen yerlerinden yaşıyor. Bunun için insanların buluşabileceği, fikir alışverişinde bulunabileceği ve yaratıcı bir şekilde gelişebileceği bu alanlar korunmalı ve yaratılmaya devam edilmelidir.

10. Kararsızlar için tavsiyeniz: Berlin’e taşınmak mı yoksa orada bırakmak mı?

Buraya gel! Zaten fikirle oynuyorsanız, her zaman denemenizi tavsiye ederim. Kimsenin size Berlin’in ne olduğunu ya da nasıl olmadığını söylemesine izin vermeyin – onu kendiniz deneyimlemelisiniz. Bu kasaba senin kim olduğun ya da ne düşündüğün umurunda değil. Tüm sayısız yaşam formuna ve kişiliğe karşı sıcak bir kalbi var. Bu macerada sadece kazanabilirsin.

11. Sadece Berlin’den daha soğuk…

Geçmişte şöyle cevap verirdim: X ile hiçbir şey! Ama dürüst olmak gerekirse, esas olarak çok fazla seyahat ederek, içsel varlığım sakin ve mutlu olduğunda bir yerin her zaman özellikle güzel olduğunun farkına vardım. O zaman nerede ve kiminle olduğum gerçekten önemli değil. Giderek dünyanın her yerinde kendimi evimde hissediyorum. Biz biriz.