Bahar geldi – ne kadar korkunç

Mezopotamya

New member
Yeni sezona enerji dolu başlayan kıskanılacak varlıklar var olabilirler. Yazarımız onlardan biri değil.

Christine Müteşekkir

Bir arı, parlak güneş ışığında bir nergis çiçeğinden nektar toplar.

Bir arı, parlak güneş ışığında bir nergis çiçeğinden nektar toplar.dpa

Bugün kendi adımıza küçük bir reklam. Berliner Zeitung’a yazı yazmama izin verilmediğinde, bazen radyo için yorum yapıyorum. Herkesin bunun gerçekten benim fikrim olduğunu fark etmesi için, bunu orada kendim sunmalıyım.

Bu kesinlikle adil – günün saati dışında. Çarşamba günleri saat sekizden hemen sonra benim sıram. Yarı yolda düz düşünceler, mümkünse dil sürçmesi olmaz ve sonra yarı uyanık görünür, bu küçük bir şey değil!

Lise mezunları için meydan okuma: kim pijamayla metroya binmeye cesaret eder?

Lise mezunları için meydan okuma: kim pijamayla metroya binmeye cesaret eder?
  • hisseler
Genellikle mutfak masasına oturur ve birkaç dakika önceden kendimi toplamaya çalışırım. Başladığında kendimi kötü hissedeceğim. Tahmin ettiniz: Bu, şu anda pencerelerden düşmeye başlayan güneş ışığı yüzünden. Dikkat edin, temizlenmemiş pencerelerden. Sabahın bu kısa anı bana aylardır baharı beklediğimi hatırlatıyor. Ve şimdi burada, beni şaşırtıyor.

Sadece pencereler değil. Kalın kışlık mont hala dolabın önünde asılı duruyor, yaylı ayakkabılar tavan arasında farklı kutulara dağılmış durumda ve bisikletim – zaten bisikletim nerede? Her yıl aynı sefalet.

Berlin'de otobüs şoförlüğü: Yerel halk da burada öğreniyor

Berlin’de otobüs şoförlüğü: Yerel halk da burada öğreniyor
  • hisseler
İnsan o kadar uzun zamandır özlüyor ki, bu kez gerçekten bitmeyen kış nihayet tarih oluyor – ve dilek gerçekleştiğinde insan kendini yanlış filmde gibi hissediyor. Bir mağaradan sürünerek çıkmak gibi, aniden artık dar görünmeyen, ama bir şekilde rahat görünen göz kırpıyor.

Hayır, bahar duyguları her zaman hoş değildir. Daha da kötüsü, bunun aslında yılın en tehlikeli zamanı olduğuna dair göstergeler var. Saman nezlesi – elbette, ama kesinlikle daha da kötüye gidebilir: Viyana Tıp Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, birçok insanın ilkbaharda ilk başta gerçekten kötü hissettiğini keşfettiler. Hatta bazıları hafif bir bahar depresyonuna giriyor.

Google’da bahar kelimesini arattığınızda, arama programının otomatik olarak bahar yorgunluğu ile bitmesi şaşırtıcı değil. Sırada bahar temizliği var. Bunun için çok teşekkürler. Birkaç sütun aşağıda o zaman bahar modası. Bu da saf bir neşe değil, ne de olsa çoğu insan Yeni Yıl kararlarını verdiklerini ancak şimdi fark ediyor – daha fazla spor! Daha az ye! – evet, zaten Ocak ortasında tekrar gömüldü.

Şimdi pişman olursun ama çok geç. Çok geç demişken: Dolapta hala Paskalya süsleri var mı? Eğer öyleyse, sana bir teklifte bulunacağım: Bunu şimdi birlikte halledeceğiz. Sadece birkaç hafta sonra iklime alışacağız ve yaz sıcağı hakkında kaygısızca inleyebileceğiz.