Alec Baldwin’in rol arkadaşı, sette yaşanan kazayla ilgili konuştu: Keşke tedbirler alınmış olsaydı

Morgoth

New member
“Rust” sinemasının setinde yaşanan bir kaza kararı manzara direktörünün vefatına ve direktörün faydalanmasına niye olan oyuncu Alec Baldwin’in sinemadaki rol arkadaşı John C. Ashton, olaya ait açıklama yaptı.

WebTekno’nun haberine nazaran, olaya dair açıklama yapan John C. Ashton, “Keşke bunun yaşanmaması için tedbirler alınmış olsaydı. Ancak tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Şerif anlatacak, bu yüzden söyleyemem” dedi. Sette yaşanan olayın akabinde bir epey takım ve takım arkadaşının takviye için bir danışmana başvuracağını düşündüğünü de söyleyen Ashton, sinema sanayisinin güvenlik protokollerine dair rastgele bir çıkarım yapmadan evvel olayla ilgili daha fazla bilginin gelmesini bekleyeceğini aktardı.

Ayrıyeten Ashton’ın yaşanan kazayı, çekimler için Denver’deki konutundan Santa Fe’ye gittiği sırada kostüm şirketinin araması ve pazar günkü çekimin iptal olduğunu söylemesi yardımıyla öğrendiği açıklandı.

Sinemanın başrolü olmasının yanı sıra yapımcılarından birisi de olan Baldwin’e sempati duyduğunu da aktaran Ashton, “Başına bu geldiği için berbat bir biçimde olmalı. Onun için makus hissediyorum, eminim ki ızdırap ortasındadır. O denli olmasını beklerim. Alışması biraz vakit alacaktır, kim olsa alırdı” tabirlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde yaşanan hadisede, “Rust” sinemasının çekimleri sırasında oyuncu Alec Baldwin’in elindeki tabanca patlayarak imaj direktörü Halyna Hutchins’in vefatına ve direktör Joel Souza’nın ağır faydalanmasına sebep oldu. Perşembe günü öğlenden daha sonra gerçekleşen hadisede, Baldwin’e verilen sahne silahının mermiyle dolu olduğu lakin kullanmasının inançlı olduğu açıklandı.