Ahmet Mümtaz Taylan’dan ‘küslük’ açıklaması: Cengiz’le hiç bir sorunum yok

Morgoth

New member
Kahramanmaraş, bu yıl yedincisi düzenlenen Milletlerarası Kitap ve Kültür Fuarı’na konut sahipliği yapıyor. Bu çerçevede oyuncu ve Orta Toplam isimli kitabıyla okuru selamlayan muharrir Ahmet Mümtaz Taylan, geçtiğimiz gün okurlarıyla bir ortaya geldi.

Taylan, Leyla ile Mecnun dizisindeki rol arkadaşı Cengiz Bozkurt ile ortalarının bozuk olduğuna dair medyaya yansıyan argümanlara da karşılık verdi:

“ Benim Cengiz ile hiç bir zahmetim yok. hiç bir vakit olmadı. Olmaz da. Bizim meslekte ‘Onunla çalışmam’ şeklindeki tercihleri ben küçümserim. Benim o denli bir derdim yok.”

‘ÇOK SICAK, SAMİMİ KARAKTERLER ONLAR…’

Leyla ile Mecnun’un dokuz yıl ortadan daha sonra bir daha seyirciyle buluşacak kadar seviliyor olmasını ise şöyleki deklare etti:

“Leyla ile Mecnun’un hala bu kadar seviliyor olmasının niçini hayli sıcak, samimi karakterler onlar. Çok bizden. Zahmet çeken, ıstırap çeken, üzülen, yenilene lakin hiç kaybetmeyen karakterler onlar. Püf noktası bu. Yenilebilirsiniz, düşebilirsiniz lakin oradaki karakterler birbirlerine tutunarak tekrar ayağa kalkıyor. Tıpkı mahallelerimizde, iş yerlerimizde yan yana omuz omuza birlikte yaşadığımız öbür beşerler üzere. O niçinle o samimiyet Leyla ile Mecnun’un püf noktasıdır. Başlarına ne gelirse gelsin, daima yenilirler biliyorsunuz, fakat yine ağlamadan sızlamadan sonraki gün hayata devam ederler. Önlerine gelecek yeni zorluklara öykülere bakarlar. Herbiçimde bizi bu kadar sene ayakta tutan bu olsa gerek. Samimi, gerçek beşerler. Televizyondaki öteki dramaları eleştirdiğim manası çıkmasın lakin bu kadar sahiciliği yakalamak fazlaca azdır.”

(HABER MERKEZİ)